Przejdź do treści

Seminarium dla pielęgniarek w Hebdowie – 7.10.2017

Liderzy podpisują zaświadczenia dla uczestników

7 października odbyło się Seminarium Balintowskie w Hebdowie. Głównym organizatorem była prof. Ewa Wilczek-Rużyczka – nasza liderka, a jednocześnie Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego. Ponad pięćdziesięciu uczestników – głównie pielęgniarek z całego kraju ugościł Hotel św. Norberta. Hotel usytuowany na wzgórzu, w zabytkowym, ponorbertańskim zespole klasztornym był jedną z atrakcji Seminarium. Znakomity wykład wprowadzający „Ekspresja muzyczna – formy ekspresji emocji” wygłosił prof. Adam Korzeniowski z Akademii Muzycznej w Krakowie. Znakomity prelegent porwał uczestników interaktywną formą wykładu. Potem, o żywej wodzie opowiedział Grzegorz Kamiński. Zasadnicza część spotkania – dwie sesje Grup Balinta, odbywały się równolegle w czterech salach. Na seminarium obecni byli Liderzy: Ewa Wilczek-Rużyczka, Bohdan Wasilewski, Ewa Kiliszek, Jolanta Jocz, Katarzyna Owsiany i Andrzej Mielecki. W przerwie między sesjami zjedliśmy smaczny obiad w hotelowej restauracji. Niestety, napięty grafik nie pozwolił zakończyć Seminarium planowanym podsumowaniem. Za to uczestnicy, którzy przyjechali specjalnym autobusem, mogli punktualnie znaleźć się z powrotem w Krakowie.

Należy dodać, że Seminarium było bezpłatne dla uczestników, a wolne miejsca skończyły się jeszcze w sierpniu. Mamy nadzieję na kolejne edycje tej, jakże potrzebnej, formy spotkań dla pielęgniarek i przedstawicieli innych zawodów medycznych.

Poniżej film z wykładem prof. Korzeniowskiego. Jeszcze kilka takich spotkań i kto wie, może powstanie chór balintowców? Mamy nadzieję, że treść wykładu rekompensuje kiepską jakość  spontanicznego nagrania.